top of page
20211120_134046.jpg
20211119_180406.jpg

סיני היא מהיעדים הקרובים ביותר לישראל, והטיול בה מרגש כמו נסיעה לחו"ל בלי צורך לטוס ולהיכנס להוצאות מיותרות.

ביקור במימד מקביל בו הזמן הופך לאיטי יותר, הנופים המדהימים מורידים את הלחץ של היומיומיים ועוטפים אותך בשקט.

סיני משופעת במסלולי טיולים מכל הסוגים – מסלולים קלים וקצרים לצד מסלולים מאתגרים למיטיבי לכת,

מסלולים של כמה שעות ומסלולים שאורכים מספר ימים. בכל מסלול שנבחר נגלה עוד דברים מרתקים על חלקת גן העדן הזו.

חצי האי מציע טבע פראי ומדהים ביופיו, צוקים, וואדיות והרים, נצנוץ של ים ושמיים כחולים.

20211120_134442.jpg
סיני, טיולים בסיני, שרלי אלבס,טיולים בארץ
pngtree-vector-camera-icon-png-image_696326_edited_edited.png

מידע חשוב למטיילים בסיני

לפני נסיעה למקום חדש כדאי לדעת מה מחכה לנו מעבר לגבול ומה הם הנהלים וההנחיות ולכן...  ריכזנו עבורכם מידע חשוב לפני היציאה לסיני:

חופשה בסיני מתחילה במסוף הגבול בטאבה, הידוע בשמו הרשמי מעבר גבול בגין. מעבר הגבול, כמו כל מעבר גבול בעולם כרוך בביקורת דרכונים ובדיקת ביטחון משני עברי הגבול וכרוך גם בביורוקרטיה ובנהלים, תשלומים שצריך לשלם ועוד כמה דברים שכדאי להכיר כיוון שכל עבירה על הנהלים האלה, גם אם היא נעשתה בתום לב, עלולה ליצור אי נעימות מיותרת.

המעבר לוקח כחצי שעה עד שעה בשעות שאין עומס אך בשעות עומס בחגים השונים עלול לקחת עד מספר שעות.

  • על פי נהלי מעבר גבול לסיני בזמן הקורונה ועד להודעה חדשה חובה לרכוש את אגרת המעבר מראש. באגרת המעבר יצוין תאריך המעבר ותאריך החזרה, לא יתאפשר מעבר בתאריך שונה מזה שנרשם על אישור התשלום. ברכישת האגרה יש גם לציין שם פרטי ומספר דרכון. מעבר הגבול פתוח עד להודעה חדשה בימים א'-ש', בשעות 20:00-8:00 בלבד, ולא יתאפשר מעבר בכל שעה אחרת. 

 

  • מה מותר ומה אסור להעביר מצד לצד: ראשית, אין כל הגבלה על מספר התיקים/מזוודות ומשקלם. יחד עם זאת, היו מספר מקרים בהם נעצרו מטיילים במעבר הגבול בגלל חומרים אסורים שהיו ברשותם, לכן, לפני כל מעבר גבול, גם מישראל לסיני וגם בחזרה, גם אם אתם משוכנעים שאין לכם בתיק שום דבר שלא צריך להיות בו – בדקו היטב את התיק שלכם על מנת לוודא שאין משהו שעלול לגרור אי נעימויות כאלה ואחרות. שימו לב כי אם יימצא ברשותכם חפץ או חומר אסור, גם אם לא ידעתם על קיומו מראש, הדבר עלול לגרור עיכוב משמעותי ובמקרים חמורים יותר אף מעצר ומשפט שעשוי להביא להרחקה מסיני לצמיתות.

sac_de_cours.png

מותר להעביר

אוכל – אין בעיה להעביר אוכל מכל סוג, כולל פירות וירקות, בשר טרי או קפוא, אוכל לתינוקות, קופסאות שימורים, מצות בפסח וכו'. ההגבלה היא רק על כמות לשימוש מסחרי. מהי כמות לשימוש מסחרי? אין נוהל ברור אבל מן הסתם אם תקחו אתכם 20 קופסאות שימורים ו-5 ארגזי מצות מישהו ירים גבה. כל עוד הכמויות הולמות את מספר האנשים ואת פרק הזמן שתשהו בסיני, אין כל בעיה. לעתים הפקידים יבקשו לטעום משהו ממה שהבאתם במהלך הבדיקה. אפשר להיות נחמדים ולאפשר להם אם אתם רוצים.

כלי מטבח ובישול – אין בעיה להעביר כל סוג של ציוד בישול וכלי מטבח, וזה כולל סירים, מחבתות, סכינים (גם גדולות וחדות), קערות וכו'. אין בעיה שהציוד יהיה מפלסטיק, זכוכית, אלומיניום או כל סוג אחר. במידה וישאלו אתכם מדוע אתם מעבירים ציוד, ניתן לומר כי אתם מקפידים על בישול עצמי מטעמי דת. לגבי גזיה לבישול, אין נוהל אחיד, ראו בהמשך.

אלכוהול – מותר להעביר בגבול אלכוהול שהבאתם מהבית או מהדיוטי פרי. ההגבלה הרשמית היא בקבוק לאדם. במקרה של בירות הן לא תמיד נספרות כאלכוהול, אם כי הנוהל הרשמי הוא שישיית בירות לאדם. בפועל ההקפדה על כך לא חמורה במיוחד, וגם כמויות גדולות יותר יכולות לעבור. מכל מקום, אם אתם מגיעים בקבוצה, מומלץ לפצל את האלכוהול ביניכם ולעבור בנפרד.
 

לדרמן / אולר – מותר להעביר ללא בעיה. סביר שידרשו לפתוח אותו ולראות את החלקים שבו, אבל אין בעיה להכניס אתכם. אם יתעוררו שאלות אפשר לומר כי זה נועד לקילוף של ירקות ופירות במהלך השהייה שלכם בסיני.
 

חפצי דת – ניתן להכניס ללא כל בעיה חפצי דת לסיני, לרבות טלית, תפילין וסידור תפילה / ספרי תורה. סביר שאף תזכו להערכה מצד המצרים על היותכם אנשים מאמינים.
 

ציוד ספורט – ניתן לעבור עם אופניים לסיני ללא כל בעיה, וכמו כן גם עם גלשן קטן וקיאק. ייתכן ותתבקשו לרשום את הציוד שהגיע אתכם במכס. 
 

ציוד צלילה – אין בעיה להעביר ציוד צלילה בגבול. יחד עם זאת, יתכן שתתבקשו להמתין לאישור מהקצין האחראי במקום, מה שעלול לעכב מעט את הכניסה משום שלא כל הפקידים במסוף מודעים למהות הציוד.
 

מחשב נייד – אין בעיה להעביר. ייתכן ותתבקשו לפתוח ולהפעיל אותו על מנת לבדוק שאין עליו חומרים פורנוגרפיים שהם אסורים בסיני.
 

תרופות מרשם – ניתן להכניס באופן חלקי, לשימוש אישי ובאריזה המקורית בלבד.

 

מצלמה רגילה ומצלמת גו-פרו פשוטה – מותר להעביר ציוד צילום רגיל.

klsgfx_Swiss_Army_Knife_2.png

דברים שאסור להעביר

סמים מכל סוג שהוא – כל סם אסור להחזקה ושימוש, וזה כולל גם קנאביס ברישיון, שמן קנאביס ועלי גת. גם הכמות המזערית ביותר עלולה לגרור אי נעימות גדולה מאוד.
 

תרופות מרשם נרקוטיות– תרופות ממכרות, כגון נוגדי כאבים חזקים אסורות.

 

תחמושת / חלקי תחמושת ונשק חם – כולל גם גז מדמיע, תרמילים ישנים שנשכחו בתיק, קליע תלוי בשרשרת על הצוואר ואפילו מחסנית ריקה. כל דבר כזה עלול להביא למעצר ומשפט, ובמקרה הטוב לקנס וגירוש לצמיתות מסיני.

 

מצלמות דרך וגלאי רדאר (כולל מצלמת רוורס) – אם אתם עוברים עם רכב הקפידו להסיר ממנו כל מצלמה המותקנת עליו עוד בבית משום שלא יתאפשר לכם מעבר עם מצלמות, גם אם הן לא מותקנות וזרוקות בתא הכפפות. כנ"ל לגבי גלאי רדאר. במקרה שהמצלמה תהיה אתכם, תידרשו להפקיד אותה במעבר הגבול (בתשלום) עד ליציאה מסיני. זה כולל גם מצלמת רוורס המותקנת "בילט אין" ברכב. 
 

כסף מזומן מעל 10,000 לירות מצריות (ביציאה מסיני) – בכניסה לסיני יש פחות בעיה עם הכנסת כסף, מה גם שניתן (ומומלץ) להכניס סכום כסף ראשוני ולמשוך מאוחר יותר בכספומט במעבר הגבול או באחת מהערים בסיני. במידה ויש לכם סכום כסף שהוא מעל 10,000 לירות מיצריות (2000 ₪) תידרשו להצהיר עליו בבניין המכס וסביר שחלק ניכר ממנו יוחרם.
 

פורנוגרפיה – חומרים פורנוגרפיים אסורים בסיני ובמצרים כולה.

רחפן – רחפנים אסורים בכניסה לסיני משום שהם נחשבים לציוד ריגול.

ציוד דיג – רובי דיג וצלצלים אסורים משום שהשימוש בהם אסור בסיני. ציוד כזה שייתפס יוחרם מידית.

צדפים / אלמוגים / קונכיות / אבנים / עתיקות – אלה נחשבים ערכי טבע מוגנים ואסור לחלוטין להעביר כל סוג שלהם מסיני לישראל, ולו הקטנים ביותר, גם אם קניתם אותם בחנות מזכרות ולא מצאתם בחוף.

ryanlerch_sunglasses_outline.png

רשימת ציוד כללית שמומלץ לקחת לסיני:

דרכון –  מעבר לארץ אחרת מצריך דרכון. דרכון חייב להיות לפחות שישה חודשים לפני זמן פקיעתו.

תיק עזרה ראשונה בסיסי - בתיק שימו תרופות שאתם לוקחים על בסיס יומי (במידה ויש), פלסטרים, חומר חיטוי, נייר טואלט, כדורים להקלה על כאבים. שימו לב שהכדורים חייבים להיות באריזה המקורית שלהם.

סנדלי או נעלי טיולים – אם אתם מתכננים לטייל ברגל בסיני ולא רק לרבוץ בחופים, אז חשוב מאוד להביא נעליים / סנדלים שמתאימים להליכה.

בגד ים – דבר הכי בסיסי

נייד ומטען – גם אם אתם נוסעים לסיני כדי להתנתק מהכל, עדיין יתכן שתצטרכו את הטלפון הנייד ואת המטען שלו איתכם. זה חשוב לדרך, למקרי חרום וליצירת קשר עם המשפחה.

משקפי שמש – אם אתם רגישים לשמש, אז סיני היא מקום שחייבים להביא אליו משקפי שמש.

קרם הגנה  - רוב שעות היום אנחנו נמצאים חשופים לשמש.

כובע – הגנה מפני השמש במיוחד אם יוצאים לטיולים רגליים.

LargeHat.png

דברים שצריך לארוז במידה ונוסעים בחורף או לאזורים ההרריים בסיני בליווי מדריך:

בגדי לילה ארוכים – טרנינג ארוך ומחמם.

גרביים מחממים – ושיהיו עבים. אם יהיה לכם קר בכפות הרגליים יהיה לכם קר בכל הגוף, לכן מומלץ להביא גרביים כמה שיותר מחממים.

כובע צמר, צעיף וכפפות – תלוי עד כמה אתם רגישים לקור.

שק שינה  - במדבר הלילות מאוד קרים ולכן שק שינה הוא חובה . אין צורך במזרונים הם יסופקו לנו בכל בוסתן שנלון בו.

אוהל – במידה ורוצים פרטיות.

מים – מומלץ לקחת בתרמיל לפחות 3 ליטר מים.

פנס – פנס ראש או פנס רגיל יעזור לכם מאוד אם תרצו לקרוא או ללכת לשירותים בלילה. מומלץ להביא סוללה נוספת.

אלתוש או תכשיר אחר נגד יתושים – אם כבר הזכרנו יתושים, אז יש מהם בחופי סיני והרבה. מבלי שתמרחו על עצמכם דוחה יתושים כלשהו, יש מצב שממש תתקשו להירדם.

כלי אכילה –אין צורך בצלחת וסכו"ם  כל זה יסופק על ידי צוות המטבח אך מומלץ להביא כוס לשתיה חמה כדי להימנע משימוש בכוסות חד פעמיות.

מזון שמומלץ להביא -  עוגיות, פירות יבשים, שוקולדים או דברים מלוחים.

כסף מזומן – מומלץ להחליף כסף בגבול למקרה שתרצו לקנות שתיה קרה/חמה או חטיף מתוק/מלוח.

ביטוח - כמו כל נסיעה לחו"ל צריך גם לדאוג לביטוח נסיעות. 

ציוד צלילה – מומלץ להביא ציוד צלילה: בגד צלילה, שנורקל, מצלמת מים, סנפירים ובגד ים.

tent.png

טיולים לסיני

 

מדריך טיולים / טיולים למדבר סיני / טיולים לסיני / טיולים בישראל

היי שמי שרלי אלבס, רוב שנות חיי הובלתי והדרכתי מטיילים מהארץ ומחו"ל. 

האהבה שלי לטיולים התחילה במדבר סיני, צוהר אל עולם קסום של חופש, פשטות, מפגש מטורף עם הטבע.

הגעתי לבית ספר שדה צוקי דויד בסיני כאשר הייתי ילד בן עשר בעקבות דודי שעבד שם כמנהלן.

הצטרפתי אליו לכל מקום שהלך, ביקורים באוהלים בדואים, מפגשים וחגיגות של הבדואים.             

כמה התרגשות הייתה בי כאשר הבערתי איתם אש, או ישנתי בשק שינה תחת כיפת השמיים.

כעת משנפתחו הגבולות אני ממשיך להוביל טיולים ברחבי סיני עם רצון גדול להעביר לאחרים את התחושות שחוויתי.

bottom of page