top of page
39032ee1-849c-4a65-8655-ad74b19a3913.jpg
20211119_130750.jpg

מסלול סיני - הרים וחופים - 6 ימים

 

דרום סיני הוא ללא ספק אחד המקומות המופלאים בעולם. מעבר לחופי הטורקיז היפים והמפורסמים יש עולם נסתר ומופלא של נאות מדבר, מעיינות, קניוני אבן חול ופסגות גרניט אדומות המתנשאות לגבהים אדירים.

טיול מיוחד ומרתק שבחלקו הראשון נעפיל אל מרומי סיני ובחלקו השני והעיקרי נכיר את היפים שבחופי סיני.

בטיול זה נשלב הליכות ברמה קלה, רחצה ושנורקלינג בשוניות מהיפות בעולם, נהנה מארוחות דגים  ונחשף לתרבות של שבטים בדואים.

יום 1: מפגש בטאבה – נסיעה אל מרומי סיני (אזור סנטה קטרינה) וסיור בוסתנים בואדי טלאח

בבוקר ניפגש במעבר הגבול בטאבה. לאחר המעבר נעלה על הסעה אל אזור סנטה קטרינה. בנסיעה נחלוף על פני "אי האלמוגים" ועל פני ה"פיורד". נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון סנטה קטרינה בדרך נחלוף על איזור    עין חודרה שבאיזור זה משטחי דיונות גדולים.

בשעות הצהרים נגיע אל הקמפ המקומי ב"קטרין-סיטי" , בו נתאכסן. נאכל ארוחת צהרים קלה. לאחר מכן הליכה בת שלוש שעות בבוסתני ואדי טלאח. השביל יוביל אותנו אל נופי ההר הגבוה, אל בוסתנים אותנטיים, מי מעיין ומשם אל הכפר אבו סילה. מהכפר הקטן אבו סילה נגיע עם רכב בחזרה אל הקמפ, לכניסה לחדרים, לארוחת הערב ולשיחת הסיכום היום וספורים סביב המדורה.

לינה בקמפינג פוקס

 

יום 2: מנזר סנטה קטרינה, מפעל אריגה שכולו העצמה נשית, זריחה מג'אבל מוסא (הר סיני)

עם בוקר נצא ברכב אל מנזר סנטה קטרינה, אחד המנזרים העתיקים ביותר בעולם, ובו אחת הכנסיות העתיקות ביותר בעולם. לאחר תצפית על המנזר ניכנס ונבקר בכנסיה המעוטרת ביצירות אמנות עתיקות, ונראה במו עיננו את הבאר בה סייע משה לבנות יתרו ואת ה"סנה-הבוער" בכבודו ובעצמו.

לאחר הביקור במנזר נצא לבקר במפעל הריקמה של סלימה ג'בלי. סלימה תספר לנו את סיפורה המרתק, הכולל יזמות, מחויבות למסורת והעצמה נשית מדהימה.

ארוחת צהריים בכפר, חזרה לקמפינג, התארגנות להליכה אל ההרים עד לוואדי אל ארבעין, לבוסתן שבו נלון את הלילה.


יום 3: טיול ג'יפים אל שמורת נאבק

יקיצה בשעה 1:30, קפה ועוגה, כל מטייל מקבל גמל שיעלה בעזרתו לג'אבל מוסא. משם נעלה בכ-700 מדרגות כדי לראות את הזריחה מהפסגה. נרד מההר כשבדרך תחכה לנו ארוחת בוקר מרעננת וכיפית.

ניפרד מהבדואים בני "שבט הג'בלייה" ונעלה על ההסעה אל היישוב הדרומי בחצי האי סיני, "שארם א-שייח'".

נתמקם במלון מפנק, נפגש עם הג'יפאים אל שמורת המנגרובים בחופי נאבק. עם הג'יפים נגיע אל "שורת-אל-מנקטע", חורש המנגרובים הצפוני בעולם. לאחר ארוחת צהרים אותנטית נבלה ברחצה ושנירקול

נמשיך ונשוב מעט דרומה, עד לשרידי האונייה  "מריה שרודר", שעלתה על השונית בליל סערה. נספר על בית הגידול הייחודי שיוצרים המנגרובים. עוד דרומה, ונגיע אל גבעה חולית עם עצי דקל התמר בשם נחלת-א-תל.

נסיים את היום בבית הקפה פאשה. חזרה למלון.

 

יום 4: ראס מוחמד וראס אום סיד

עוזבים את המלון ויוצאים לשמורת הטבע בראס מוחמד, הנקודה הדרומית ביותר בסיני ואחד מחופי הצלילה המפורסמים בעולם. נעלה לתצפית ממנה נוכל לראות דרום ים סוף ואת המפרצים סואץ ואילת בעת ובעונה אחת.  מהתצפית נרד אל חווית השנירקול ב"ריף היפה ביותר בסיני", הריף שבקצה של הקצה הדרומי. לאחר השנירקול נאכל ארוחת דגים. נשאר באיזור עד אחר הצהריים ומשם ניסע לדהב. ארוחת ערב במלון ויציאה לסיור ערב בשוק של דהב.

יום 5: אל ה"בלו הול" והפלגה חוויתית אל "ראס אבו גאלום" ו"הלגונה הכחולה"

לאחר ארוחת הבוקר נבקר ב"בלו-הול", אתר הצלילה המפורסם, שם נכנס לים לשנירקול במסלול מסביב ל"חור". בתום השנירקול נצא בסירות לכיוון צפון, אל ראס אבו גלום. נחווה שנירקול במסלול חוויתי במקום, ונמשיך בארוחת צהרים אותנטית. לאחר הארוחה נעלה על טנדרים אל "הלגונה הכחולה". זה המקום האולטימטיבי "לתפוס ראש", להשתרע, וליהנות מהיופי של המקום.

נחזור באותה הדרך אל המלון.

 

יום 6: פרידה מדהאב למעבר טאבה

בוקר נינוח ושנירקול למעוניינים בחוף המלון. ארוחת צהריים קלה במלון, התארגנות לעזיבת המלון, ישיבה לשיחת סיכום. שם נסיים את הטיול ונשוב אל למעבר הגבול טאבה.

2826c221-6d40-45dd-8f8b-dcb01ae9ec79.jpg
28273d91-d216-407a-9c7f-12598b5c39ea.jpg
20211119_180621.jpg
2375399a-9131-47ce-92b7-73b4be2e3f69.jpg
bottom of page